Sellel päeval oli Unistus veidi nukker..tema päevade kaupa unistatud unustamatud pehme pilvevilla sisse mässitud Uneraasud  ei ilmutanud mingit märki sellest, et nad tahaksid kasvõi veidikeseks ajaks muutuda trillerdavaks-sillerdavaks meelehead tegevaks Õnneks...oli ju Uni Unistuse suur sõber ja öösiti, kui Unel oli palju tegemist, valvas Unistus tema lapsukesi..kohendas nende pilvevaipu või tegi neile aeg-ajalt lihtsalt pai..

 

 Unistus oli pettunud. Miks ei võiks inimesed olla kogu aeg õnnelikud? Päevad oleksid täis südamesoojust, rõõmu ja õnnevärinaid. See oleks ju nii vahva!

 

Hommikul ärkaksid emad ja isad ja nende näod oleksid naerul, nad astuksid uude päeva soojade südamete ja armastust täis meelega. Hommikusöögi ajal naudiksid nad viimse hingevärinaga ema tehtud pannkooke, kes suudaks õnnest joobudes isegi nõud lauldes ära pesta. Just, just, lauldes, Õnn peab ju kuidagimoodi end vahel ka teistele näitama!

 

Inimesed aitaksid üksteist ja mitte keegi ei oleks õnnetu. Lapsed saaksid mänguväljakul turnides vaid imetillukesi muhkusid, mis nende seiklushimulise meele vaid tugevamaks ja õnnelikumaks teeks.

 

Keegi ei varastaks, valetaks ega teeks meelega teisele paha.

Ükski poiss ei tiriks tüdrukut valusasti patsist..

Ükski õnnetus ei juhtukski..

Üksi auto ei sõidaks kraavi..

Üksi halb sõna ei tuleks keelele..

Ükski lapse jalg ei astuks kunagi sügavasse poriloiku ega määriks enda uusi riideid ära..

Ükski koer ei hammustaks kedagi..

Ükski mänguauto ratas ei tuleks auto alt ära..

Ükski pai ei jääks tegemata..

Ükski hea soov ei jääks soovimata..

 

Unistus vaatas Uneraasukesi ning nägi, et nad naeratavad .. Unistus sai aru, et Uneraasud näitavad inimestele ülisuurt õnne just unes, et inimestel oleks päevasel ajal, mille poole püüelda, et neil oleksid Unistused, mis sillutavadki tee suure Õnneni. Just nii nagu Unistus seda soovis..Unistus sai aru, et tema teebki inimesed õnnelikuks ning tal oli selle üle väga hea meel.

 

Unistus andis Uneraasukestele unistavad unemusid ning kallid ja nii ta koos lastega mõnusalt tuttu jäigi..peas keerlemas õnnelikud, edasiviivad ja unustamatud Unistused...

 

Kui sa hästi tasa oled, siis kuuled sinagi, kuidas nad kõik kooris nohisevad..ja kui sa silmad kinni paned, siis näed sinagi neid pehmete pilvede sees palli veeretamas..Kuula..nad kutsuvad Sindki!