Muusika

 

 

Muusika oli harjunud leidma end hetkedes, mis võisid olla nii ühtviisi hardad kui ka sellised, mida täpselt meenutada ei tahtnud. Oma võimega muuta olukordi ja hetkeid hirmsateks, meeletuteks, hulludeks või imeilusateks, oli Muusika õnnelik. Ta tundis, et tema suudab ja tema saab muuta kõike, mis on tema ümber..nt anda Kurvale Rõõmsa näo ja muuta Rõõmus veel lõbusamaks..

Tantsitades inimesi ja tehes trillereid ei suutnud Muusika end kunagi tagasi hoida..kord veidi hullununa ei suutnud ta pidama jääda ja rahvas muudkui tantsis ja tantsis, kuni peo lõppedes oli neil raske isegi koju jõuda..

Mõnel teisel päeval oli Muusika kurb ja tema aeglased ja madalate toonidega lood muutsid inimesed veel kurvemateks ning unistavamateks ning hingematvalt tõsisteks..kuni pisarad vooolasid meeste ja naiste nägudel ja kõik halb väljus...

Lapsed pani Muusika alati mängima ning hoogsalt hüppama ja tantsima..emad, kes lapsi ohjata ei suutnud, olid rõõmsad, kui muusika nende halvale tujule vaatamata lapsed naeratama pani ning kogu päeva jooksul kogutud väsimus kadus hetkega..

Õhtu saabudes võis Muusika teha imesid pisikeste põnnidega...oma imelilusate unelaulukestega viis Muusika lapsed maadele, mis olid täis rõõmu ja naeru ja õnne..mille sees oli hea olla ka uinudes..et siis hommikul ärgata õnneliku ja puhanuna..

 

Kuid Muusika suutis ka veidi vihastada ja pahandada..

Taldrikuid kokku taguvad lapsed ei suutnud oma vanematele selgeks teha, et selle lärmi taga on tegelikult ilus Muusika peidus..või et kolisev potikaas võib olla just kõige ilusam heli, mida laps on suutnud ise tekitada..

..vahetevahel pani Muusika autojuhid kiiremini sõitma, või kui tal oli eriti krutskituju, siis võis ta teha selliseid kriuksuvaid helisid, mida kuuldes kõik kahvatasid ja surusid käsi kõrvadele..

..alati ei teinud ta seda meelega..sest nt kriiti tahvlil vedav õpetaja..kes seda kogemata käega nõksatas ja kohutava hirmujudinaid tekitava heli tekitas..ei teinud seda ju meelega ja teinekord ehmatas ka Muusika sellest helist....

Kuid teinekord oli jälle kiirabi sireen üks ilusamaid helisid, sest andis see ju märku sellest, et kellegile minnakse appi ja abi on kohe kohe kohal..

 

Muusika oli õnnelik, sest just tema suutis maailma ilusamaks muuta ja samas võis ta vahel ka mõne vimpka visata..siiski oli elu ilus ja Muusika tundis end selles serenaadis imehästi..koduselt..musikaalselt..õnnelikult..

 

....ja nii ta elab siiani ning musitseerib...

..kuulata vaid korra ja Sinagi kuuled teda...