MIKA KERÄNEN

RAMPS JA ORANŽ JALGRATAS

Keeletoimetaja Wimberg

1. septembril 2008.a. alustas ilmumist 6-12-aastastele lastele mõeldud kriminaaljutt "Ramps ja oranž jalgratas". Autoriks on  tartusoomlane Mika Keränen , kes sai idee selleks Soomes ilmuvast ajalehest Helsingin Sanomat. Mika jaoks on põhiline see, et kui ta juba lastele krimka kirjutas, tahab ta, et kõik, kellele lugemine meeldib, saaksid võimaluse lugeda seda. Samuti oli Mika Keränen valmis suhtlema kogu selle aja Miksikese Toe foorumis kuni lugu on ära ilmunud ehk vastama lugejate küsimustele. Igal esmaspäeval ilmus uus peatükk. 

1. peatükk     2. peatükk     3. peatükk     4.peatükk     5.peatükk     6.peatükk     7.peatükk     8.peatükk

Võrgukrimka on hea võimalus muuta vaheldusrikkamaks kirjanduse ja kunstiõpetuse tunde. Mika ja Miksike kutsusid kõiki osalema Rampsi-teemalisel joonistusvõistlusel. 6. oktoobriks saatsid Miksikesele oma joonistused Tartu Kannikese lasteaia 8. rühma ja Narva Eesti Gümnaasiumi 2. klassi joonistajad. Laste juhendajad saavad auhinnaks Miksikese raamatu "Saladuslik varandus" ja lapsed kas Miksikese märgi, külmkapimagneti või võtmehoidja. Küsimuste esitajad saavad auhinnaks pesupunkte.

Vaata saadetud joonistusi 

1. detsembrini oli Keelemiksis võistlusena avatud uus interaktiivne harjutus, mille vastused leiab kriminaaljutust. Auhinnaks pesupunktid.

Interaktiivne võistlus "RAMPS"

 

Mika vastused Miksikese kasutajate küsimustele mais 2008 

Mika kriminaaljutt on nüüd ka raamatuna ilmunud! Õnnitleme autorit!